PRADĖTI PILDYTI ASMENINĘ ESTA PARAIŠKĄ   Rodyklė

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI


Kas yra ESTA?


ESTA – tai elektroninė kelionės leidimų sistema (angl. „Electronic System for Travel Authorization“). Tai bendra, žiniatinkliu paremta programa, kurią administruoja Muitinės ir pasienio apsaugos tarnyba (angl. „Customs and Border Protection“) bei Vidaus saugumo departamentas (angl. „Department of Homeland Security“).

ESTA patikrina keliautojus, kurie planuoja trumpas keliones (90 dienų ar trumpesnės kelionės tiek verslo, tiek turizmo klausimais) į Jungtines Valstijas per bevizio režimo programą (angl. „Visa Waiver Program“), kad būtų užtikrinta, jog jie nekelia rizikos saugumui ar teisėsaugai. Ši sistema vykdoma taip, kad atitiktų Amerikos teisės aktų reikalavimus siekiant padidinti bevizio režimo programos saugumą.

ESTA buvo pradėta įgyvendinti 2008 m. rugpjūčio 1 d. ir tapo privaloma visiems keliautojams, atvykstantiems iš bevizio režimo programos šalių nuo 2009 m. sausio 1 d.


Kaip galiu pateikti paraišką ESTA?


Paraišką dėl ESTA leidimo galite pateikti mūsų svetainėje. Norėdami pateikti paraišką, stebėkite instrukcijas ir atsakykite į mūsų paraiškos formoje pateiktus klausimus.

Informacija, kurios jums reikės teikiant ESTA paraišką: paso informacija; užkrečiamųjų ligų istorija; kriminalinė istorija, jei yra; kiti naudojami vardai ar slapyvardžiai; jūsų vizos priėmimo Jungtinėse Amerikos Valstijose istorija; tėvų vardai; miestas, kuriame gimėte; nacionalinis identifikavimo numeris, jei yra; kontaktinė informacija; kredito kortelės numeris.


Ką reiškia ESTA leidimas?


Jei gavote ESTA leidimą, tai reiškia, kad galite keliauti pagal bevizio režimo programą, bet tai dar negarantuoja, kad būsite priimti į Jungtines Valstijas. Leidimas atvykti į Jungtines Valstijas paremtas tikrinimu, kurį atlieka Muitinės ir pasienio apsaugos tarnybos pareigūnas, jums išsilaipinus Jungtinėse Valstijose.


Kas gali dalyvauti ESTA programoje?


ESTA programoje gali dalyvauti šalių, dalyvaujančių bevizio režimo programoje, piliečiai, planuojantys atvykti į Jungtines Valstijas oru arba jūra.

Keliauti privaloma su patvirtintu vežėju. Kad galėtų gauti ESTA, keliautojai turi turėti galiojantį pasą ir kelionės bilietą į abi puses, kurio pabaiga – ne Jungtinėse Valstijose. Paraišką turi pateikti kiekvienas keliautojas, įskaitant nepilnamečius asmenis (iki 18 m.). Privaloma laikytis visų bevizio režimo programos sąlygų (pavyzdžiui, įsitikinti, kad paso galiojimo laikas nesibaigs likus mažiau nei šešiems mėnesiams iki planuojamos grįžimo iš Jungtinių Valstijų dienos).

Bevizio režimo programa (per ją ir ESTA programa) taikoma Airijos, Andoros, Australijos, Austrijos, Belgijos, Brunėjaus, Čekijos Respublikos, Čilės, Danijos, Estijos, Graikijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lichtenšteino, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Monako, Naujosios Zelandijos, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, San Marino, Singapūro, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Taivano, Vengrijos ir Vokietijos piliečiams.


Ar man reikia teikti paraišką dėl ESTA, jei esu bevizio režimo šalies pilietis ir...?


…turiu teisinį įgaliojimą nuolat gyventi Jungtinėse Valstijose? Ne
…turiu dvigubą pilietybę ir viena iš pilietybių yra Jungtinių Valstijų? Ne, piliečiai, norėdami patekti į Jungtines Amerikos Valstijas, turi naudoti savo Amerikos pasus.
…turiu teisinį įgaliojimą nuolat gyventi Kanadoje ir keliauju į Jungtines Valstijas žeme? Ne
…turiu teisinį įgaliojimą nuolat gyventi Kanadoje ir keliauju į Jungtines Valstijas jūra ar oru? Taip
…turiu teisinį įgaliojimą nuolat gyventi Jungtinėse Valstijose? Taip, jei skrendate naudodami bevizio režimo programos pasą ir naudojatės bevizio režimo programa. Jei keliaujate nesinaudodami bevizio režimo programos pasu ir viza, neatitinkate ESTA reikalavimų.
…kelionės metu turiu galiojančią vizą? Ne
…keliauju į Jungtines Valstijas žeme per Kanadą arba Meksiką, turiu žaliąją kortelę I-94? Ne
…keliauju į Jungtines Valstijas jūra arba oru per Kanadą arba Meksiką? Taip
…tik vykstu per Jungtines Valstijas, čia neapsistoju? Taip
…esu nepilnametis asmuo (iki 18 m.) ir keliauju pagal bevizio režimo programą? Taip
…keliauju su ketinimu trumpam laikui apsistoti JAV Mergelių Salose arba Puerto Rike? Taip

Kokiu atveju turėčiau kreiptis dėl ESTA leidimo?


Būtų išmintinga pateikti paraišką dėl ESTA leidimo, vos tik nuspręsite keliauti į Jungtines Valstijas su bevizio režimo programa, bet galite tai padaryti likus mažiausiai 72 valandoms iki kelionės. Prieš teikdami paraišką neprivalote pateikti kelionės ar apgyvendinimo informacijos.

Jei paraišką teikiate iš anksto ir jūsų ESTA galiojimo laikas pasibaigia jums dar esant Jungtinėse Valstijose, jokių nuobaudų taikoma nebus. Vis tiek galite išvykti į savo kilmės šalį, kaip planavote.


Kada gausiu atsakymą dėl ESTA paraiškos?


Dažniausiai ESTA paraiškos rezultatai pasiekiami beveik iš karto (per minutę). Tačiau jums reikės patikrinti paraiškos statusą el. pašto gautuosiuose. Išsiunčiame klientams ESTA numerį el. paštu.


Ką daryti, jei pamiršau paraiškos numerį?


Mūsų svetainėje yra puslapis pavadinimu „Patvirtinti / patikrinti ESTA statusą“, kuriame galite pateikti paraišką, kad ESTA numeris būtų atsiųstas jums el. pašto adresu, susijusiu su jūsų paraiška. Viskas, ką turite padaryti, tai užpildyti paraiškos formą, esančią šiame puslapyje.


Ar galiu pateikti paraišką kito asmens vardu ir ar gali tai už mane padaryti tretieji asmenys?


Galite pateikti paraišką kito asmens vardu, o už jus jūsų vardu tai padaryti gali tretieji asmenys, bet galiausiai už visos informacijos, pateiktos ESTA paraiškoje, teisingumą ir išsamumą yra atsakingas keliaujantis asmuo.


Ar galiu pateikti ESTA paraišką už visą grupę?


Teikti grupines paraiškas taip pat lengva. Pateikę paraišką tiesiog dar kartą užpildykite paraiškos formą pateikdami naujo paraišką teikiančio asmens informaciją. Tiesiog spustelėkite mygtuką, kuris nurodo, kad galite pateikti naują paraišką, esantį padėkos puslapyje.


Ar galiu koreguoti ESTA paraiškos informaciją, jei padarysiu klaidą?


Padarius klaidų, gali būti koreguojama tik tam tikra paraiškos informacija: el. pašto adresas, telefono numeris ir kelionės informacija. Negalima koreguoti jokios su pasu susijusios informacijos. Tai reiškia, kad turite kruopščiai užpildyti paraiškos formą.


Kiek laiko trunka ESTA leidimas?


ESTA leidimas galioja, kol baigiasi jūsų paso galiojimo laikas arba dvejus metus nuo tos datos, kai gavote patvirtinimą kelionei (atsižvelgiant į tai, kuri data ankstesnė).


Ką daryti, jei negavau ESTA leidimo?


Jei jūsų paraiška atmesta, vis tiek galite vykti į Jungtines Valstijas, bet turėsite teikti paraišką dėl vizos JAV ambasadai arba konsulatui.


Kiek kartų galiu atvykti į Jungtines Valstijas su ESTA leidimu?


Jūsų ESTA leidimas suteikia jums neribotas galimybes atvykti į Jungtines Valstijas, kol leidimas galioja.


Jei gavau ESTA leidimą prieš tai, kai 2014 m. reikėjo pateikti papildomos informacijos, ar turiu iš naujo teikti ESTA paraišką?


Ne, visi esami ESTA leidimai galioja, papildomą informaciją bus prašoma pateikti tik esamam leidimui pasibaigus.


Kokius ESTA dokumentus turėčiau vežtis su savimi, kai keliauju į Jungtines Valstijas?


Prieš pradedant kelionę į Jungtines Valstijas svarbu atsispausdinti ESTA numerį, gautą PDF formatu, ir pasiimti jį kartu į kelionę. Jungtinių Valstijų pasienio pareigūnai turės elektroninę jūsų ESTA patvirtinimo versiją, bet registruojantis skrydžiui jo gali pareikalauti oro linijų vežėjas.


Kada turėčiau iš naujo teikti paraišką dėl ESTA leidimo?


Jei jūsų ESTA leidimo galiojimas baigiasi ir jūs norėtumėte keliauti į Jungtines Valstijas, galite jį atnaujinti pateikdami naują paraišką bet kuriuo metu. Deja, ESTA leidimų atnaujinimo procesas šiuo metu negalimas.

Kitu atveju turėsite pateikti paraišką dėl naujo ESTA leidimo, jei:

  • Gavote naują pasą;
  • dėl kokių nors priežasčių pasikeitė jūsų vardas ar pavardė;
  • pasikeitė jūsų lytis;
  • pasikeitė jūsų pilietybės šalis;
  • pasikeitė jūsų teisinė situacija (pavyzdžiui, esate įtariami keletu nusikaltimų arba jums diagnozuota užkrečiamoji liga).

 

 

Šią svetainę valdo privati įmonė, nesusijusi su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe