ALUSTA MINU ESTA TAOTLUST   Noole

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED


Mis on ESTA?


ESTA tähistab elektroonilist reisiloa taotlemise süsteemi: see on ühtne veebipõhine programm, mida haldavad Ameerika Ühendriikide Tolli- ja Piirivalveamet ning Sisejulgeolekuministeerium.

ESTA eelkontrollib reisijaid, kes kavatsevad lühiajaliselt sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabadusprogrammi raames (90-päeva pikkune või lühem äri- või puhkusereis), veendumaks, et nad ei kujuta endast julgeoleku või õiguskaitse seisukohalt ohtu. ESTA võeti kasutusele, et täita Ameerika seaduste nõudeid viisavabadusprogrammi turvalisemaks muutmiseks.

ESTA võeti kasutusele 1. augustil 2008 ja see muutus 12. jaanuaril 2009 kohustuslikuks kõigile reisijatele, kes tulevad viisavabadusprogrammis osalevatest riikidest.


Kuidas ESTA reisiluba taotleda?


Te saate taotleda ESTA reisiluba meie veebilehel. Taotluse esitamiseks järgige juhiseid ja vastake taotlusvormil esitatud küsimustele.

ESTA taotluse esitamiseks vajalik informatsioon hõlmab teie passiandmeid; põetud nakkushaigusi; eelnevaid kriminaalkaristusi, kui on; mis tahes muid kasutatavaid nimesid või pseudonüüme; andmed teie Ameerika Ühendriikide viisa eelnevate väljastamiste kohta; vanemate nimesid; sünnilinna; isikukoodi, kui on; kontaktandmeid ning krediitkaardi numbrit.


Mida tähendab ESTA reisiluba?


Kui te saate ESTA reisiloa, tähendab see, et te sobite reisimiseks viisavabadusprogrammi raames, kuid see ei tähenda tingimata, et teid lubatakse siseneda Ameerika Ühendriikidesse. Ameerika Ühendriikidesse sisenemiseks loa andmine toimub Tolli- ja Piirivalveameti ametniku läbiviidava kontrolli alusel Ameerika Ühendriikidesse maabumisel.


Kes sobib ESTA programmi kasutama?


Viisavabadusprogrammis osalevate riikide kodanikud, kes kavatsevad siseneda Ameerika Ühendriikidesse õhu- või meretee kaudu, sobivad kasutama ESTA programmi.

Reis peab toimuma heakskiidetud vedajal. ESTA kasutamiseks peab reisijatel olema kehtiv pass ja edasi-tagasisõidu pilet, mille puhul reis lõpeb väljaspool Ameerika Ühendriike. Taotlus tuleb esitada kõigil reisijatel, kaasa arvatud alla 18-aastastel reisijatel, ning täidetud peavad olema kõik viisavabadusprogrammi kasutamiseks vajalikud tingimused (näiteks tagamine, et teie pass ei aegu kuue kuu jooksul teie kavandatavast Ameerika Ühendriikidest naasmise kuupäevast arvates).

Viisavabadusprogramm (ja selle kaudu ESTA programm) on kättesaadav Andorra, Austraalia, Austria, Belgia, Brunei, Tšiili, Tšehhi Vabariigi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Islandi, Iirimaa, Itaalia, Jaapani, Läti, Liechtensteini, Leedu, Luksemburgi, Malta, Monaco, Madalmaade, Uus-Meremaa, Norra, Portugali, San Marino, Singapuri, Slovakkia, Sloveenia, Lõuna-Korea, Hispaania, Rootsi, Šveitsi, Taiwani ja Ühendkuningriikide kodanikele.


Kas ma pean taotlema ESTA reisiluba, kui olen viisavabadusprogrammis osaleva riigi kodanik ja…?


…olen ka Ameerika Ühendriikide seaduslik püsielanik? Ei
…mul on kahekordne kodakondsus koos USA kodakondsusega? Ei — kodanik peab Ameerika Ühendriikidesse sisenemisel kasutama oma Ameerika Ühendriikide passi.
…olen ka Kanada püsielanik ning reisin Ameerika Ühendriikidesse maatee kaudu? Ei
…olen ka Kanada püsielanik ning reisin Ameerika Ühendriikidesse mere- või õhutee kaudu? Jah
…olen ka Ameerika Ühendriikide seaduslik püsielanik? Jah, kui te lendate viisavabadusprogrammis osaleva riigi passiga ja viisavabadusprogrammi raames. Kui te reisite viisavabadusprogrammis mitteosaleva riigi passiga ja viisa alusel, ei sobi te ESTA süsteemi kasutama.
…mul on reisi ajal kehtiv viisa? Ei
…reisin Ameerika Ühendriikidesse maateed pidi Kanada või Mehhiko kaudu rohelise I-94 kaardi alusel? Ei
…reisin Ameerika Ühendriikidesse mere- või õhuteed pidi Kanada või Mehhiko kaudu? Jah
…olen Ameerika Ühendriikides vaid läbisõidul ega peatu seal? Jah
…olen alla 18-aastane ja reisin viisavabadusprogrammi raames? Jah
…reisin lühiajaliselt USA Neitsisaartele või Puerto Ricosse? Jah

Millal peaksin ESTA reisiluba taotlema?


Niipea kui otsustate reisida Ameerika Ühendriikidesse viisavabadusprogrammi raames, on mõistlik taotleda oma ESTA reisiluba, kuid seda saab taotleda kuni 72 tundi enne oma reisikuupäeva. Teie reisi- või majutusinformatsioon ei pea olema enne taotlemist kinnitatud.

Puudub karistus, kui te taotlete reisiluba varakult ja see aegub teie viibimise ajal Ameerika Ühendriikides — te saate jätkuvalt lahkuda oma päritoluriiki nagu kavatsetud.


Millal saan vastuse oma ESTA taotluse kohta?


Enamikul juhtudel on teie ESTA taotluse tulemus kättesaadav peaaegu koheselt (minuti jooksul), kuid teil tuleb kontrollida oma taotluse staatust oma e-posti kirjakastis. Me saadame ESTA reisiloa numbri oma klientidele e-kirjaga.


Mida teha, kui unustasin oma taotluse numbri?


Meie veebilehel on lehekülg 'ESTA reisiloa staatuse kontrollimine', kus te saate taotleda oma ESTA taotluse numbri saatmist teie e-posti aadressile, mis on seotud teie taotlusega. Teil tuleb vaid täita taotlusvorm, kui lähete sellele leheküljele.


Kas ma saan esitada taotlust teise inimese eest või kas kolmas osapool saab seda esitada minu eest?


Te saate esitada taotluse teise inimese eest või kolmas osapool saab seda esitada teie eest, kuid reisiv isik on vastutav ESTA taotlusel toodud mis tahes informatsiooni õigsuse ja täielikkuse eest.


Kas ma saan esitada ESTA taotluse kogu grupi eest?


Grupitaotlusi on lihtne esitada: pärast oma taotluse esitamist täitke taotlusvorm taotleja uute andmetega. Lihtsalt klõpsake uue taotluse esitamise nupul 'Täname teid' leheküljel.


Kas ma saan korrigeerida informatsiooni ESTA taotlusel, kui teen vea?


Vigade puhul on võimalik korrigeerida vaid teatud informatsiooni teie ESTA taotlusel: teie e-posti aadressi, teie telefoninumbrit ja teie reisiandmeid. Passiga seotud andmeid parandada ei saa. See tähendab, et peate olema taotlusvormi täitmisel hoolikas.


Kui kaua kehtib ESTA reisiluba?


ESTA reisiluba kehtib kuni teie passi aegumiseni või kahe aasta jooksul teie reisiloa saamise kuupäevast (olenevalt sellest, kumb kuupäev on varasem).


Mida teha, kui minu ESTA reisiloa taotlust ei rahuldata?


Kui teie taotlus on tagasi lükatud, saate ikka Ameerika Ühendriikidesse sõita, kuid peate selleks taotlema viisat USA saatkonna või konsulaadi kaudu.


Kui mitu korda võin oma ESTA reisiloa alusel siseneda Ameerika Ühendriikidesse?


Teie ESTA reisiluba annab teile võimaluse siseneda Ameerika Ühendriikidesse piiramatul arvul kordi tingimusel, et see on kehtiv.


Kui sain oma ESTA reisiloa enne kui täiendav informatsioon muutus 2014. aastal nõutavaks, kas siis pean ESTA taotluse uuesti esitama?


Ei, kõik olemasolevad ESTA reisiload jäävad kehtima, kuid täiendav informatsioon on nõutav, kui olemasolev reisiluba aegub.


Millised ESTA dokumendid pean kaasa võtma reisile Ameerika Ühendriikidesse?


Enne Ameerika Ühendriikidesse reisile minemist on oluline välja trükkida oma ESTA number, mille te saite PDF-kujul, ning kanda seda teelolekul endaga kaasas. USA piiriametnikel on elektrooniline kirje teie ESTA reisiloast, kuid teie lennuliin või kandja võib nõuda loa väljatrükki, kui te end lennule registreerite.


Millal pean ESTA reisiluba uuesti taotlema?


Kui teie ESTA reisiluba aegub ja te soovite Ameerika Ühendriikidesse reisida, saate oma reisiluba uuendada, esitades mis tahes ajal uue taotluse. Kahjuks ei eksisteeri praegu eraldi protseduuri ESTA reisiloa uuendamiseks.

Samuti tuleb teil taotleda uut ESTA reisiluba, kui te:

  • saate uue passi,
  • muudate mis tahes põhjusel oma nime,
  • muudate oma sugu,
  • muudate oma kodakondsusriiki,
  • muudate oma õiguslikku olukorda (näiteks mõistetakse teid süüdi mitmes kuriteos või teil diagnoositakse nakkushaigus).

 

 

Seda veebilehte haldab eraettevõte, kes ei ole seotud Ameerika Ühendriikide valitsusega.