PRADĖTI PILDYTI ASMENINĘ ESTA PARAIŠKĄ   Rodyklė

 

Kas yra ESTA?

Elektroninis leidimas keliauti (ESTA - Electronic System for Travel Authorization) tai automatizuota programa, tikrinanti potencialius JAV turistus, prieš jiems atvykstant į šalį. ESTA leidžia keliautojams atvykti į JAV pagal bevizio režimo reglamentus, taip, tam tikrų šalių piliečiai gali keliauti po JAV iki 90 dienų be vizos. Visi, planuojantys keliauti į JAV, remiantis bevizio režimo nuostatais, turi gauti ESTA leidimą.

Ar man būtina pildyti prašymą ESTA leidimui?

Jums būtina gauti ESTA leidimą, jei keliaujate į JAV pagal bevizį režimą šiais atvejais: 1) JAV tranzitinė, tarpinė šalis, 2) ketinate keliauti JAV iki 90 dienų turistiniais ar verslo tikslais, kuomet viza nėra reikalinga. Šalių sąrašą, kurioms taikomas bevizis režimas rasite žemiau. Jei jau turite turistinę, darbo ar studijų vizą JAV, papildomai ESTA leidimo jums nereikia.

Ar ESTA leidimas garantuoja, jog būsiu įleistas į JAV?

ESTA kelionės leidimas nurodo, jog galite keliauti į JAV, bet tai negarantuoja, jog būsite įleistas į šalį. Atvykus į JAV, galutinį leidimą patekti į šalį galės duoti tik muitinės ir sienos pareigūnas.

Kaip ilgai galiu naudotis ESTA leidimu?

ESTA leidimas galioja du metus, tame laike, leidimas suteikia galimybę keliauti 90 ar mažiau dienų JAV. ESTA galioja tik tam tikram pasui, tai reiškia, jei jūsų pasas buvo pamestas, pavogtas ar jo galiojimo data baigėsi dviejų metų bėgyje, turėsite pateikti prašymą naujam ESTA leidimui gauti.
PRADĖTI PILDYTI ASMENINĘ ESTA PARAIŠKĄ   Rodyklė

Saugi paraiška Saugi paraiška


Kada turiu pateikti prašymą ESTA leidimui?

Prašymus ESTA leidimui galite pateikti tada kai pradėsite planuoti savo kelionę į JAV. Norint gauti leidimą, nebūtina turėti skrydžio patvirtinimą. Įsidėmėkite: ESTA leidimo reikės registruojantis į savo skrydį, todėl rekomenduojame nelaukti paskutinės minutės, kitu atveju rizikuojate būti neįleistas į savo skrydį. Užpildę kelionės leidimą anksčiau, apsidraudžiate - jei jūsų ESTA prašymas būtų atmestas, turėsite laiko pateikti prašymą kitai tinkamai vizai jūsų kelionei į JAV.

Kaip pateikti paraišką?

ESTA prašymas pateikiamas internetu. Spausdintinių prašymo formų nėra, taip pat jums nereikės vykti į JAV ambasadą ar konsulatą. Internetinėje aplikacijoje turėsite pateikti pagrindinę asmeninę informaciją: vardą, gimimo datą, paso numerį, taip pat turėsite pateikti informaciją apie tam tikras ligas, teistumą ar deportaciją.

Kiek laiko užtrunka ESTA išdavimas?

Užpildę aplikaciją, gausite vieną iš trijų atsakymų: leidimas patvirtintas, laukiama leidimo, arba keliauti neleidžiama. Didžioji dalis prašymų patvirtinami iš karto, kiti patvirtinami po 72 valandų.

Ką daryti, jei mano ESTA leidimas atmestas?

Jei jūsų ESTA prašymas buvo atmestas, tačiau vis tiek norite keliauti į JAV, galite kreiptis į JAV ambasadą ar konsulatą dėl tinkamos vizos išdavimo. Gali būti daug priežasčių, dėl kurių negalite vykti į JAV bevizio režimo pagrindu, tačiau gavę tinkamą vizą, galėsite atvykti į JAV.

 

 

Šią svetainę valdo privati įmonė, nesusijusi su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe