UZSĀKT MANA ESTA PIETEIKUMA AIZPILDĪŠANU   Bultiņa

 

Kas ir ESTA?

Elektroniskā Ceļošanas Atļaujas Sistēma (ESTA) ir automātiska pārbaudes programma, kas pirms ceļojuma novērtē potenciālos ASV apmeklētājus. Darbojoties zem ASV Bezvīzu programmas (VWP), kas ļauj dalībvalstu pilsoņiem uzturēties ASV bez vīzas 90 dienas vai mazāk, ESTA nosaka to, vai ceļotājs ir tiesīgs ierasties Amerikas Savienotajās Valstīs. Visiem, kas iecerējuši ierasties ASV caur VWP ir jāiegūst ESTA.

Vai man ir nepieciešams pieteikties ESTA?

Jums ir nepieciešams pieteikties ESTA, ja ceļojat uz ASV caur VWP, lai vai nu 1) dotos cauri ASV tranzītā vai 2) paliktu ASV līdz pat 90 dienām kā tūrisma vai biznesa darīšanās, kas nepieprasa vīzu. Zemāk Jūs varat iepazīties ar VWP iekļauto dalībvalstu sarakstu. Ja esat saņēmis/saņēmusi vīzu tūrisma, darba vai mācību nolūkos ASV, Jums nav nepieciešams papildus pieteikties ESTA vīzai.

Vai ESTA garantē to, ka es varēšu ieceļot ASV?

ESTA ceļojuma apstiprinājums apliecina to, ka esat tiesīgs/tiesīga ceļot uz ASV, taču tā negarantē atļaujas saņemšanu. Tikai Muitas un robežu aizsardzības ierēdnis Jūsu ieceļošanas vietā ASV var piešķirt galējo atļauju.

Cik ilgi es varu izmantot ESTA?

ESTA apstiprinājums ir derīgs 2 gadus, laicīgi Jūs apstiprinot jebkuram ne vairāk kā 90 dienas garam ceļojumam uz ASV šī perioda laikā. ESTA ir derīga tikai konkrētajai pasei, kurai tā ir izdota, kas nozīmē, ka Jums ir atkārtoti jāpiesakās, ja šo divu gadu laikā Jūsu pase ir pazaudēta, nozagta vai tās derīguma termiņš ir beidzies.
UZSĀKT MANA ESTA PIETEIKUMA AIZPILDĪŠANU   Bultiņa

Droša pieteikšanās Droša pieteikšanās


Kad man vajadzētu pieteikties ESTA vīzai?

Jūs varat pieteikties ESTA vīzai, kolīdz sākat plānot savu ceļojumu uz ASV. Jums nav nepieciešams skaidrs plāns vai apstiprinātas ceļojuma biļetes, lai pieteiktos. Paturiet prātā, ka Jums būs jāuzrāda ESTA apstiprinājums, iekāpjot lidmašīnā, un tādēļ Jūs riskējat ar aizliegumu iekāpt, ja pieteikšanos novilcināsiet līdz pēdējam brīdim. Priekšrocības, piesakoties cik ātri iespējams, ir tādas, ka, ja Jums atteikta ESTA, Jums tik un tā būs laiks, lai pieteiktos atbilstošai vīzai, kas atļautu ceļot uz ASV.

Kā ir jāpiesakās?

ESTA pieteikšanās process tiek veikts tiešsaistē. Nav nepieciešams drukāt nekādas veidlapas, kā arī nav jādodas uz ASV vēstniecību vai konsulātu. Tiešsaistes pieteikumam Jums būs jāsniedz pamata informācija, ieskaitot Jūsu vārdu, dzimšanas datumu un pases numuru, kā arī jāatbild uz jautājumiem par infekciju slimību, sodāmības vai deportāciju vēsturi.

Cik ilgu laiku prasīs ESTA vīzas saņemšana?

Pēc pieteikuma aizpildīšanas Jūs saņemsiet vienu no trim iespējamām atbildēm: atļauja nav apstiprināta, atļauja tiek izskatīta vai arī – ceļojums nav apstiprināts. Vairums pieteikuma iesniedzēju tiek apstiprināti nekavējoties, kamēr dažiem lēmuma saņemšana būs jāpārbauda atkal - pēc 72 stundām.

Ko es varu darīt, ja man nepiešķir ESTA vīzu?

Ja Jūsu ESTA pieteikums ir noraidīts, bet Jūs tik un tā vēlaties ceļot uz ASV, Jūs varat pieteikties neimigranta vīzai ASV vēstniecībā vai konsulātā. Ir vairākas situācijas, kurās varētu nebūt iespējams apmeklēt ASV VWP ietvaros, taču Jūs varat ceļot, iegūstot citu atbilstošu vīzu.

 

 

Vietni uztur privāts uzņēmums un tai nav nekādas saistības ar Amerikas Savienoto Valstu valdību