ALUSTA MINU ESTA TAOTLUST   Noole

 

Mis on ESTA?

Elektrooniline reisiloa taotlemise süsteem (ESTA) on automatiseeritud süsteem, mis aitab kindlaks teha, kas reisijal on võimalik viisavabadusprogrammi raames USAd külastada. Viisavabadusprogrammis osalevate riikide kodanikud võivad viibida ilma viisata USA-s kuni 90 päeva. Kõik, kes tahavad USAsse viisavabalt reisida, peavad kõigepealt taotlema ESTA kaudu reisiluba.

Kas mul tuleb taotleda ESTA reisluba?

Teil tuleb taotleda ESTA reisiluba, kui reisite USA-sse viisavabadusprogrammiraames selleks, et: 1) Läbida USA transiidi korras või 2) Jääda USA-sse kuni 90 päevaks turismi või viisat mitte vajavatel ärilistel eesmärkidel. Allpool näete viisavabadusprogrammi kuuluvate riikide nimekirja. Kui teil juba on USA turisti-, töö-, või tudengiviisa, pole teil vaja ESTA reisiluba taotleda.

Kas ESTA garanteerib selle, et mul on võimalik USA-sse siseneda?

ESTA reisiluba kinnitab, et teil on õigus USA-sse reisida, kuid see ei taga riiki sissepääsu. Lõpliku heakskiidu riiki sisenemiseks võib anda ainult tolli- ja piirivalveameti ametnik piirikontrollis.

Kui kaua ESTA kehtib?

ESTA reisiluba kehtib kaks aastat – selle perioodi jooksul on kõik teie kuni 90 päeva kestvad reisid USA-sse automaatselt heaks kiidetud. ESTA reisiluba kehtib vaid selle passiga, mida te taotlemisel kasutasite. Juhul kui te peaksite passi kaotama, see varastatakse või kaotab kaheaastase perioodi jooksul kehtivuse, peate te ESTA luba uuesti taotlema.
ALUSTA MINU ESTA TAOTLUST   Noole

Turvaline taotlemine Turvaline taotlemine


Millal ma peaksin ESTA luba taotlema?

Võite ESTA reisiluba taotleda kohe, kui olete otsustanud USA-sse reisida. Kindla marsruudi või reisipiletite olemasolu pole taotlemiseks vajalik. Ärge unustage, et teil on vaja ESTA reisiluba juba lennujaamas lennukisse sisenemiseks. Juhul kui jätate reisiloa taotlemise viimasele minutile võib juhtuda, et jääte lennukist maha. ESTA reisiloa võimalikult varakult taotlemise eeliseks on see, et kui teile reisiluba ei väljastata, jääb teil piisavalt aega USA viisa taotlemiseks.

Kuidas ma saan taotluse esitada?

ESTA reisiluba saab taotleda Internetis. Te ei pea avaldust välja printima ning teil pole vaja minna USA saatkonda või konsulaati. Avalduse esitamiseks peate te esitama põhilise informatsiooni enda kohta nagu oma nime, sünnikuupäeva ja passinumbri. Samuti tuleb teil vastata mõningate küsimustele varasemalt esinenud nakkushaiguste, süüdimõistvate kohtuotsuste või maalt väljasaatmiste kohta.

Kui kiiresti ma oma ESTA reisiloa kätte saan?

Pärast taotluse esitamist saate ühe kolmest võimalikust vastusest: luba on heaks kiidetud, luba on ootel või taotlus on tagasi lükatud. Enamik taotlejaid saavad positiivse vastuse koheselt, mõned peavad vastust ootama kuni 72 tundi.

Mida ma peaksin tegema, kui minu ESTA taotlus on tagasi lükatud?

Kui teie ESTA taotlus on tagasi lükatud, kuid te soovite sellegipoolest USA-sse reisida, võite taotleda USA saatkonnast või konsulaadist mitteimmigrandi viisat. On mitmeid olukordi, kus viisanõudest loobumise programmi raames pole võimalik USA-sse reisida, kuid peale sobiva viisa muretsemist on reisimine võimalik.

 

 

Seda veebilehte haldab eraettevõte, kes ei ole seotud Ameerika Ühendriikide valitsusega.